Smart Banner dopasowany do zachowań użytkownika – „must have” afiliacji

Wzrasta udział witryn tematycznych w programach afiliacyjnych. Blogerzy coraz chętniej spoglądają na programy partnerskie, które mogą być dla nich dodatkowym źródłem zarabiania na blogu. Potrzeba jednak lepszego dopasowania reklamy typu display (banerowej) do treści witryny.

Dynamiczne kreacje HTML, mogą bazować np. na rekomendacjach silnika, którego algorytmy badają zachowanie każdego użytkownika na stronie, co pozwala na wyświetlanie maksymalnie spersonalizowanej oferty. Trade Tracker od kilku lat współpracuje z Quarticon – właścicielem technologii, w której inteligentny skrypt cały czas śledzi aktywność użytkownika na stronie i automatycznie aktualizuje wyświetlane treści. Dzięki temu banery wyświetlane potencjalnemu klientowi idealnie celują w jego preferencje.

Dzięki personalizacji produktów prezentowanych danemu użytkownikowi reklama  jest lepiej klikalna i generuje wyższe wskaźniki konwersji na zakup. Personalizacja jest możliwa zarówno dzięki dopasowaniu tematycznemu kreacji reklamowej, jak i pracy algorytmu, który nowym użytkownikom prezentuje np. aktualne bestsellery sklepu, a ci co odwiedzili już sklep dostają jeszcze lepiej dopasowaną propozycję opartą na ich profilu behawioralnym.

Kolejny krok to udostępnienie wydawcom dynamicznych widgetów, których treść można tworzyć przy użyciu dostępnych w panelu TradeTracker product feedów wielu Reklamodawców. Nowe narzędzie Smart Banner umożliwia zaprezentowanie na stronie wydawcy konkretnych produktów dobrze dopasowanych do danego artykułu, czy ogólnej treści strony. Banery mogą być personalizowane zgodnie z wizją Wydawcy, tak aby odpowiadały nie tylko treści, ale i estetyce danej witryny.

Kiedy warto używać smart banner?

Lepsze dopasowanie reklamy do targetu strony

Jeśli twoja strona skierowana jest do określonej grupy docelowej i nie chcesz prezentować całej oferty i ogólnej komunikacji sklepów, wybierz tylko te sklepy, kategorie i produkty, które będą najlepiej dopasowane do twoich użytkowników. Dobierz kolor banera, rozmiar i „call to action”, tak aby dobrze komponował się z twoją stroną.

Rekomendacja produktów

Testujesz, opisujesz, rekomendujesz produkty z określonej kategorii? Twoje wpisy czytają użytkownicy poszukujący opinii, tworzący short listy przed dokonaniem zakupu? Zwizualizuj swoje propozycje. Dodaj baner z konkretnymi produktami, które śmiało możesz polecić. Rekomendacja z przykładami produktów skraca ścieżkę zakupową użytkownika i zachęca do zakupu.

Pod tekstem z testowanymi zegarkami wklejasz baner z wybranymi modelami, do konkretnych sklepów np.

smart baner_zegarki

Dopasowanie produktów do inspiracji blogerów

baner dynamiczny

Tworzysz kolaże produktów, inspirujesz swoich użytkowników w co się ubrać w nowym sezonie, jak urządzić kuchnię w stylu retro, podpowiadasz co dla kogo na Walentynki? Oprócz linkowania produktów pod twoją wizualizacją możesz dodać banery z produktami użytymi do wizualizacji lub zbliżonymi do nich. W ten sposób masz wpływ na to co wyświetlane jest na twojej witrynie, czy jest zgodne z twoim stylem, prezentowanym wpisem itp.

Smart banner jest niewątpliwe kontynuacją udogodnień dla witryn tematycznych. Proste w implementacji narzędzie, które jest lepiej dopasowane do wyglądu strony, jej treści i potrzeb użytkowników generuje lepsze wskaźniki mediowe, a tym samym większy zarobek afiliantów.

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *