7 korzyści z bycia afiliantem

O afiliacjach często się mówi, że to łatwy sposób na szybkie pieniądze. Oczywiście nie jest to prawdą, jeżeli nie wspomni się o żmudnej i systematycznej pracy, jaką trzeba wykonać na początek. Najtrudniej jest zacząć. Gdy tylko pojawią się pierwsze zarobione pieniądze, wszystko przychodzi dużo łatwiej, bo i motywacji więcej, gdy efekty są namacalne.

Niewątpliwie afiliacje mogą stać się twoim głównym źródłem dochodu, jeśli poświecisz im „trochę” swojego czasu. Oto, dlaczego warto:

1. Niskie koszty wejścia.
Nie potrzebujesz biura, wystarczy kanapa i laptop. Najłatwiej jest zacząć przy użyciu własnej strony/ bloga, (wirtualny serwer na rok + rejestracja domeny + strona na WordPressie, to koszt, który nie powinien przekroczyć 1000 zł). Zanim jednak strona www zdobędzie odpowiednią liczbę użytkowników, upłynie trochę czasu.

Jeśli jesteś niecierpliwy, możesz zacząć z kampaniami Google Adwords. Do tego nie trzeba nawet mieć strony www. Wystarczy karta kredytowa i paręset złotych na inwestycję w kampanię PPC (linki sponsorowane). Więcej na ten temat znajdziesz w instrukcji: „W jaki sposób już dziś możesz zacząć zarabiać w programach partnerskich nie mając strony internetowej.”

2. Niskie koszty utrzymania.
Miesięczne koszty stałe praktycznie nie istnieją. Oczywiście, co bardziej skrupulatni, policzą np. prąd jaki zużyje komputer, ale w porównaniu do innych biznesów, tutaj są one nieporównywalnie niższe. Jeśli promujesz programy partnerskie na własnej stronie www, to koszt rejestracji domeny i wirtualnego hostingu został ujęty w kosztach wejścia i na pierwszy rok masz spokój.

Wystąpić mogą koszty związane z promocją strony, ale trudno je oszacować. Jak masz dobry pomysł na kontent, to wypromuje się on sam. Profile Zdzisława Kręciny, czy Make Life Harder, to przykłady Facebookowych growth hackerów, którzy nie wydali ani złotówki na promocję, a dziś czerpią profity z partnerstwa z przemysłem spirytusowym i chmielowym.

W przypadku promowania programów partnerskich przez kampanie PPC (Google Adwords), musisz przeznaczyć pewien budżet (kilkaset złotych), ale też od razu powinien on wygenerować przychód. Oczywiście należy pamiętać o tym, że sieci wypłacają środki z co najmniej miesięcznym opóźnieniem.

3. Możliwość zarabiania 24/7.
Bez względu na to czy prowadzisz działalność na stronach www czy w linkach sponsorowanych, promocja programów partnerskich funkcjonuje na okrągło. Niewiele jest takich biznesów, które generują przychód nawet jak śpisz. Podobnie mają może tylko rolnicy albo inwestorzy giełdowi, ale obie te dziedziny niosą ze sobą większe ryzyko.

4. Ryzyko pod kontrolą.
W przypadku strony internetowej nie występuje ryzyko poniesienia jakichkolwiek nieoczekiwanych kosztów. Jedyne ryzyko wiąże się z ewentualnymi utraconymi korzyściami, np. mógłbyś promować inny, bardziej opłacalny program partnerski.

Jeśli chodzi o kampanie w Google Adwords, to z góry określasz ryzyko jakie skłonny jesteś ponieść, deklarując stawkę za kliknięcie i dzienny budżet reklamowy.

5. Powtarzalny przychód.
Raz wrzucona reklama na stronę, napisany artykuł sponsorowany, czy dobrze skonfigurowana kampania PPC, mogą bez twojej dalszej ingerencji generować przychód, dopóki istnieje program partnerski. Ponieważ nie zajmuje to wiele czasu, powinieneś dodawać kolejne programy i zarabiać na efekcie skali.

6. Ogromny rynek/ wiele możliwości/ duża różnorodność.
Z kanapy w jakiekolwiek lokalizacji masz nieograniczony dostęp do rynków na całym świecie. Jedyne co cię ogranicza to znajomość języków, choć i to można obejść. Czasem tylko problem może stanowić transfer środków, które zarobiłeś np. na rynku amerykańskim, ale obyś tylko takie miał problemy! :)

7. Brak infrastruktury do utrzymywania.
Zarabiasz na generowaniu transakcji, ale nie musisz martwić się o magazyny, obsługę klienta, utrzymanie serwerów, zaopatrzenie i inne tego typu problemy, które mają na głowie twoi partnerzy.

Czyż nie jest to wygodne? Jeśli którykolwiek z tych argumentów trafił do twojej wyobraźni, nie czekaj, tylko zarejestruj się w jednej z sieci i zacznij już dziś przygodę z afiliacjami.