Świąteczny „prezentownik”, czyli pomoc blogerów przy zakupach prezentów

Świąteczna gorączka zaczyna się z roku na rok coraz wcześniej. Marketerzy do tego szczególnego dla nich okresu przygotowują się często cały rok. Sezon przedświąteczny to żniwa dla wielu e-commerców i jednocześnie zwiększony popyt w branży pożyczkowej. W tym roku Polacy planują przeznaczyć na upominki 44 proc. świątecznego budżetu (według raportu Delloite – Święta 2016). Konsumenci przeglądają dziesiątki sklepów internetowych w poszukiwaniu idealnych podarunków dla swoich najbliższych. Porównują ceny, użyteczność, pomysłowość, oryginalność i… odkładają zakup na ostatni moment. Dla tych niezdecydowanych idealną inspiracją w wyborze prezentu będą „prezentowniki świąteczne”, przygotowywane przez blogerów. Ich rekomendacje są nie tylko ładnie zaprezentowane, ale również dobrze posegmentowane i dopasowane do wąskich grup docelowych.

Np. Magda z My Pink Plum w swoim ”Poradniku” przedstawia kilkadziesiąt pomysłów na prezenty dla Niej i dla Niego, uwzględniając zainteresowania i styl życia. Nietuzinkowość produktów to podstawowe kryterium wyboru blogerów. Propozycje blogów 4gentelmen.pl i pangrono.pl trafią w gusta nawet najbardziej wybrednych mężczyzn. Jeśli szukasz inspiracji dla swojej kobiety, sprawdź co proponuje autorka bloga ubierajsieklasycznie.pl.

Jeśli szukasz najbardziej trafionej gry, z pomocą przychodzi Andrzej Tucholski, który dopasowuje gry do predyspozycji i zainteresowań użytkowników. Pod wszystkimi prezentownikami znajdziemy linki prowadzącego bezpośrednio do produktu w wybranym e-sklepie. Jest to ogromne ułatwienie dla użytkowników i coraz bardziej popularne źródło monetyzacji powierzchni serwisów tematycznych.

Dla użytkowników z gotową „short listą” prezentów głównym kryterium wyboru pozostaje cena. W poszukiwaniu okazji warto zajrzeć na strony rabatowe. Ta kategoria Wydawców również doskonale przygotowała się do okresu świątecznego. Największe witryny rabatowe, jak alerabat.pl, stworzyły dla swoich odbiorców specjalne zakładki z najlepszymi promocjami świątecznymi, pozyskały ekskluzywne kody rabatowe i zorganizowały specjalne, świąteczne akcje, które oczywiście trwają aż do Wigilii. Już od kilku tygodniu otrzymujemy powiadomienia push response oraz mailingi z propozycjami najlepszych rabatów świątecznych.

Witryna wydawajdobrze.com poszła jeszcze dalej i przygotowała dla swoich użytkowników grę świąteczną Uratuj Święta, dzięki której użytkownicy mogą gromadzić świąteczne rabaty, a nawet wygrać vouchery o różnej wartości do takich sklepów jak np. home&you czy WITTCHEN.
Ilość polskich konsumentów kupujących prezenty świąteczne przez Internet cały czas rośnie. Coraz częściej doceniamy możliwość porównania cen czy zyskania rabatu na zakup produktów w ulubionym sklepie. Sklepy internetowe wychodzą także naprzeciw konsumentom kupującym świąteczne upominki na tzw. „ostatnią chwilę”. WITTCHEN na przykład gwarantuje doręczenie produktów kupionych nawet kilka dni przez Wigilią.

W przedświątecznej gorączce każda zaoszczędzona chwila jest na wagę złota, bo te chwile możemy spędzić z bliskimi, zamiast biegać po centrum handlowym. Internetowi smart shop’erzy ufają Cyber Mikołajowi, który dostarcza prezenty prosto pod choinkę.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *